EURO 2008 - ja siis oli neid neli
Tee Viini.

Ja siis oli neid neli: Saksamaa, Venemaa, Hispaania ja Türgi võistlevad alates kolmapäevast Euro 2008 poolfinaalis pärast võistluse lõppnädalat.

Veerandfinaali dramaatiline voor tekitas mõningaid häireid, kuna Itaalia maailmameistrid löödi karistuste alusel ja kõrgelt soositud Hollandi meeskond jäeti uuestisündinud venelaste kätte.

Neljast grupi võitjast kolm olid esimese kolme päeva jooksul löönud.

Grupi neljas võitja, Hispaania, pidi nende deemonitest üle saama, olles sel päeval - 22. juunil - välja löödud kolmest suuremast meistrivõistlusest.

Pühapäev, 22. juuni 2008
Hispaania 0 - Itaalia 0 (Hispaania võidab karistustega 4-2)

Nagu sageli juhtub, kui kaks hiiglast astuvad üksteise vastu, oli see matš taktikaline tahtelahing ja mõlemad meeskonnad nägid vaeva. 90 minutit põlenud mõlemalt meeskonnalt ei suutnud väravat lüüa ja lisaajal seda siiski ei tuleks.

Karistuste osas oli see väravavahtide lahing. Casillas oli Hispaania kangelane öösel, kus mineviku kummitused viidi lõpuks puhata.

Erinevalt 1986. ja 2002. aasta maailmameistrivõistlustest ja Euro 96-st - Hispaania seekord ei lämbunud ning suundub Venemaaga poolfinaali kindlas meeleolus.

Laupäev, 21. juuni 2008
Holland 1 - Venemaa 3 (pärast lisaaega)

Holland oli nende grupi mingil moel võitnud, inimesed olid hakanud taas rääkima "totaalsest jalgpallist", kuid võib-olla olid nad haripunkti jõudnud ja just siis, kui venelased hakkasid leidma oma vormi. Hollandist sai kolmanda grupi võitja, kes välja läks, kuna Andrei Aršavini show viis keskpunkti.

Roman Pavlyuchenko oli teise poolaja alguses ülivõrgaga Venemaa ette viinud, kuid Ruud van Nistelrooy suundus kodumeeskonna seisu viigistama. Mängu pikendamiseks oli normaalajast jäänud neli minutit.

Pärast vigastustest naasmist oma turniiri esimest matši mänginud Aršavin võttis venelaste mängu üle kontrolli ja õigustas täielikult Peterburi mängujuhi ülemaailmset huvi, pakkudes suurema osa vene loovusest. Kuna hinded on endiselt tasemel ja karistuste määramisel avas ta ukse, aitas ta hõlpsalt läbi Dmitri Torbinski 112. minutil hiilgava palli, viies siis matši hollandlaste 116. minutil kaugemale, kui ta kaitse laiali lõi ja koju viis, et see ära teha 3-1.

Mänedžer Guus Hiddink ütles tagantjärele: "Ma ei taha suuri sõnu kasutada, aga see on peaaegu ime,"

"Olen nende kuttide üle nii uhke. Füüsiliselt, tehniliselt ja taktikaliselt edestasime hollandlasi ja see on meie jaoks tohutu saavutus." On hämmastav näha, kui kiiresti nad reageerivad tehnilisele kontseptsioonile. "

Reede, 20. juuni 2008
Horvaatia 1 Türgi 1 (Türgi võidab karistustega 3-1)

Türgi tõestas end taas tagasitulekukuningateks ja broneeris koha neljandas viimases neljas kohtumises vaatamata ülekaalukatele vigastuste probleemidele. Horvaatia oli tundnud, et nad olid poolfinaalis, kui Ivan Klasnic juhtis neid ees, nagu tundus lisaaja lõpp, kuid Semih Senturkil oli ka muid ideid, mis viisid mängu ekvivalenti mängu viimase löögiga, et viia see mängu karistuslöök välja. Türgi võitis otsustavaid karistusi 3-1.

Nüüd pääsevad nad poolfinaali vaid 13 sobivat väljakukkumisega mängijat ja kõige olulisem on ilma nende võtmeründaja Nihat Kahvecita, kes jääb ülejäänud turniirist reievigastusega ilma. See ühendab vastupidavate türklaste probleeme, kes jäävad vigastuste tõttu vahele ka Servet Cetinist, Tumer Metinist ja Emre Belozoglust.

Türgi jääb ka ilma Emre Asiku, Tuncay Sanli ja Arda Turanita, kes kõik on ühe matši jaoks peatatud broneeringute kuhjumise tõttu. Võimalik, et nad uurivad võimalust kutsuda kohale hädaolukorras tegutsejaid, mida UEFA võib äärmuslikes olukordades erilise vabastuse saamiseks anda.

Luka Modric liitub Premier League'i Tottenham Hotspuriga, kui ülekandeaken avaneb 1. juulil pärast 20 miljoni naela allakirjutamist. Tema turniiril tehtud muljete põhjal on nad ostnud tõelise staari ja ühe turniiri silmapaistvama mängija. Horvaatia kui meeskond tegid end uhkelt, kuid sellest ei piisanud ja vigastamine oli ilmne lõpuviletes.

Neljapäev, 19. juuni 2008
Portugal 2 - Saksamaa 3

Portugali jaoks on unistus jälle käes. Neutraalsetele meelelahutuslik draama, Saksamaa avaldas muljet ja Portugal pettunud. Cristiano Ronaldo oli taas kodumaa rahva jaoks kehv ja kuulujutt, et ta soovib Manchester Unitedist lahkuda Madridi Reali, võtab nüüd täie tähelepanu.

Portugali jalgpalliliit on Chelseas Scolari ametisse nimetamises enne turniiri lõppu süüdi osutanud, kuid nad peavad iseennast lähemalt uurima.

Briljantsete meeskondade meeskond ei olnud kindla ja kindlameelse Saksamaa vastu edukas. Schweinsteigeri ja Klose väravad olid Saksamaa kasuks 2-0, enne kui Nuno Gomes 41. minutil ühe tagasi tõmbas. Ballack tegi seisuks 3-1 ja Postiga värav oli 3 minutit hiljem liiga väike, hilineja Portugali jaoks liiga hilja.

Poolfinaalid algavad kolmapäeval, finaal ja Henri Delaunay pokaali esitlus on pühapäeval.