Atletico Madrid võitis avavooru Europa League'i pokaali - murrab Fulhami südamed

Antonio Lopez Atletico Madrid 2009/10

Madridi Atletico 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Atletico Madrid võitis neljapäeva õhtul avaetapil Europa League'i klassinäitusega, kuid Fulhami vapralt vastupanu osutas. Kuna meeskonnad olid täiskohaga ummikus, näis mäng karistuseks minevat, kuna 25 minutit lisaaega ei suutnud meeskonnad ka lahutada. Seejärel lõi Diego Forlan teist korda matšis uuesti mängu, et Atletico mängu võita ja Fulhami südameid murda.

Lõuna-Londoni poolel oli see alati olnud muinasjutt. Keegi polnud kunagi varem realistlikult lootnud, et nad nii kaugele jõuavad, ja ärge unustage esimest korda ajaloos Euroopa pokaali tõsta. Ja lõpliku pilli lõpuks oli muinasjutt läbi, just Atletico Madrid söövitati eesnimena Europa League Trophy nimele.

Diego Forlan oli Hispaania poolelt 32. minutil värava löönud ja see oli kaitseviga, mis viis väravani. Esmalt andis Paul Konchesky omandiõiguse ja Antonio Reyes alustas käiku, mida Fulham ei suutnud sulgeda. Forlani lähikontroll viis Atletico 1-0 ette. Fulham ei maganud pikalt ja minutit hiljem murdis Zamora läbi Atletico tagaukse. Atletico ei suutnud ohtu kõrvaldada ja Zoltan Gera lõi lähivõtete Simon Davies jaoks, kes suutis Atletico võrku võrdsustada.

Poolajaks jäid skoorid 1-1 ja Atletico rünnaku järgsed 45 minutit nägid nad domineerivat omanduses olevat ja oma klassi vallandamas, kuid ei teinud kunagi olulist läbimurret. Fulham kaitses vapralt, kuid ähvardas vasturünnakutes harva ning mängu jätkudes hakkasid väsimusemärgid ilmnema.

Nii et lisaaeg pidi olema ja järgnes sama muster esimesel poolajal ja 10 minutit teises osas. Vaid 5 minutit kauem olnuks karistuslöök, kuid siis tõstis Agüero vasakult palli. Pisike väike samm ja keermega pall läbi Forláni, kes leidis end märkimata ja karistusala keskel kosmoses. Nätske värelus, kerge läbipaine, Schwarzer lüüakse ja mäng võideti Atletico kasuks. Fulhami ja suurepärase mänedžeri Roy Hodgsoni unistus on lõppenud.

Atletico tõstis pokaali ja see oli igati ära teenitud, kui kõik öeldi ja tehti. Pole kahtlust, et nad olid parem meeskond.

Roy Hodgson:

"Pole tähtis, kui palju lohutust üritan leida, palju pole leida. Mul on raske tõelist rõõmu ja entusiasmi leida - ja te oleksite üllatunud, kui minu suhtumine oleks midagi muud kibe pettumus ja suur kurbus järjekordse hea etenduse nägemise korral premeerimata. "

ATLETICO MADRID

De Gea; Ujfalusi, Perea, Dominguez, Antonio Lopez, Reyes, (Salvio 78), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao (Jurado 68), Forlan, Aguero.

FULHAM

Schwarzer; Baird, Hughes, Hangeland, Konchesky, Duff (Nevland 84), Etuhu, Murphy, Davies, Gera, Zamora, (Dempsey 55).

Kollane kaart: Atletico Madrid

Perea.

Kollane kaart: Fulham

Hangeland.

Matši mees: Diego Forlan.

Kohtunik: Nicola Rizzoli (Itaalia).

Video Juhiseid: Euroopa liiga 11.07.2019: Tallinna FC Flora - Niši FK Radnički (SRB) 2:0 (Aprill 2024).