Super Bowl XLIII kork
See, mis ennustati AFC meistri Steelersi ja NFC meistri Arizona Cardinalsi vahel vähem kui tähelennuks, kujunes neljanda veerandi põnevusest, kuna mäng jõudis mängu viimaste minutiteni mõnele tähelepanuväärsele mängule. Lõpuks seisid Steelers NFL-i tipus, võites Super Bowli rekordiliselt kuuendat korda ja viimase nelja aasta jooksul kahel korral.

Kella esimestel poolaegadel kõndides jooksis Pittsburghi liinipallur James Harrison pärast kardinalide tagamängija Kurt Warneri lõpptsooni pealtkuulamist 100 jardi kaugusele maandumist. Mäng, mis oli täis põnevaid mänge ja tähelepanuväärseid etteasteid, sisaldas Arizona jaoks haruldast lõpptsooni turvalisust neljandas kvartalis, kui Pittsburghi keskus Justin Hartwig liputati lõpptsoonis hoidmise eest - tulemuseks oli Arizona kaitse automaatne ohutus.

Arizona lai vastuvõtja Larry Fitzgerald suutis Cardinalsi lepingu peaaegu sulgeda, saades Warnerist alla vähem kui kolme minutiga uskumatu 64-jardise maandumispunkti, mis viis Arizona 23:20 ette. Fitzgerald sai pühapäeval kaks maandumist, Warner möödus aga 377 jardist. Arizona pani neljandal veerandajal 16 vastuseta punkti, et juhtima minna.

Kuid Steelers ei olnud kaua maas. Mängu võitnud saak tuli mängu pisut üle 30 sekundi. Pittsburghi ääremängija Ben Roethlisberger viskas 6-jardise läbimurde lõpptsooni ja lai vastuvõtja Santonio Holmes suutis just jalad maandumiseks jalad alla saada. Pühapäeval peetud Super Bowli MVP-l võidetud Holmes püüdis 131 jardi jooksul üheksa läbimist.

Roiete vigastusest endiselt paranenud Roethlisberger läbis 21-st 30-st läbimisest 256 jardi ja maandumise. 26-aastaselt spordib ta nüüd kaht Super Bowli ringi.

Mängu enda kõrval hõlmas Super Bowli pühapäev põnevust ka Jennifer Hudsoni esmakordselt avalikul esinemisel pärast mitme lähedase pereliikme möödunud aastal peetud avalikkuse ette toime pandud tapmisi. Ehkki etendus oli eelnevalt lindistatud ja huultega sünkroonis, naasis Hudson uhkelt ja veenvalt lavale, lauldes enne mängu The Star-Spangled Banneri. Faith Hill esitas ka huultega sünkroonitud filmi America the Beautiful ning legendaarsed Bruce Springsteen ja E Street Band rokkisid poolaja showl Raymond Jamesi staadionil.

Mängu eelseremoonial autasustati kangelaspilooti Chesley “Sully” Sullenbergerit ja lennufirma US Airways Flight 1549 lennumeeskonda koos USA keskjuhatuse juhi kindral David Petraeusega. Petraeus osales mündi eelmängus koos NFL-i legendide Lynn Swanni, John Elway ja Roger Craigiga.

Muidugi ei pidanud pettuma ka kauaoodatud Super Bowli reklaamid: Anheuser Busch ja Pepsi juhtisid jaemüüjaid eetriaja ja tulude eest, mida maksti ajavahede eest. Kõigi aegade kuulsaimate reklaamide, 1979. aasta keskjoone Joe Green Coca-Cola reklaami versioon muudeti Pittsburghi ohutus Troy Polamaluga Coke Zero reklaamiks koos uue ja koomilisema keerutusega, mis pandi 2009. aasta versioonile. Miller pani üles ühesekundilise reklaami ja Doritose võistluse võitjad tulid vendade seast, kes koostasid reklaami “Free Doritos”, mis võitis neile pingutuse eest miljoni dollari.

Sel majandusliku häda ning töökoha ja rahalise turvalisuse hirmu ajal osutus Super Bowl XLIII suureks mureks põgenemiseks. Mäng hoidis meid oma kohtade äärtel, kuulsuste esinemised olid liigutavad ja haaravad ning reklaamid tuletasid meile jätkuvalt meelde naeru.

Video Juhiseid: Stallworth, Harris, Parker & Holmes on Epic Super Bowl Plays | Steelers Legends (Aprill 2024).