Bejingi 2008. aasta olümpiamängud - naiste jalgpall
Algab olümpia jalgpall 2008.

Naiste jalgpalli olümpiaturniiril on nende Bejingi olümpiamängude jaoks suurendatud võistkondade arvu 12-ni. Naiste võistlusmängud mängitakse 6. - 21. augustil nelja meeskonnaga neljas rühmas. Igas rühmas pääsevad kaks parimat meeskonda knockouti etappidele, kuni on võitja.

Kaks päeva enne 2008. aasta olümpiamängude ametlikku avamist algas jalgpalliturniir. Naisteüritus algas teisipäeval ja meesteüritus oli täna. Naiste konkurentsis tähistasid turniirivõõrustajad Hiina avamängus 2-1 võitu Rootsi üle. Xu Yuan pani Hiina ahastama, kui Lotta Schelin Rootsile võrdsustas. Han Duan's viskas 72. minutil võitjaks oma 101. rahvusvahelise eesmärgi ja tõstis Hiina nende grupist ette.

Saksamaa maailmameistrid mängisid oma esimese mängu Brasiilia vastu - meeskond, mille nad olid eelmisel hooajal põnevas mängus 2-0 alistanud, et võita maailmameistrivõistlused. Seekordne matš ei vastanud ootustele, viies 0-0.

Vahepeal saabus päeva šokk, kui Norra peksis kaitsvaid olümpiavõitjaid USA-d. Laursen Kaurin ja Melissa Wiik lõid esimese nelja minuti jooksul väravad ning pärast seda ei toonud mäng enam ühtegi väravat. Kaurini värav vähem kui 2 minutiga purustas kõigi aegade kiireima värava rekordi naiste olümpiajalgpalliturniiril.

Teistes mängudes alistas Kanada Argentina 2-1, Põhja-Korea Nigeeria 1-0 ja Jaapan juhtis Uus-Meremaaga 2-2.