Meistrite liiga poolfinaal. (Teine jalg)

Stamfordi sild, London.

(1-1 pärast esimest jalga)

Chelsea Beat Liverpool 3-2 pärast lisaaega viie väravaga thrilleris.

Chelsea v Liverpool - UEFA Meistrite liiga poolfinaal
Pildi üksikasjad: Chelsea v Liverpool - picapp.com teenindab UEFA Meistrite liiga poolfinaali

Liverpool ja Chelsea kohtusid eile õhtul Meistrite Liiga poolfinaalis, teises etapis kolmandat korda nelja aasta jooksul. Auhind? Koht finaalis Manchester Unitedi vastu. See kõik oli loodud põnevaks mänguks, Anfieldi esimene jalg oli Chelseaga eelise jätnud, kuid alles 1-1 seisuga, Lääne-Londoni poolel oli see oluline kasutegur nende kasuks.

Mõlemad pooled tegid meeskondi esimesest etapist minimaalselt. Frank Lampard naasis mõistvalt puhkuselt (pärast ema hiljutist kurba kaotust). John Arne Riise alustas Liverpooli vasakpoolsest servast, lootes esimeses osas end oma eesmärgi nimel parandada. Ryan Babeli asemel alustas Yossi Benayoun.

Chelsea: Cech, Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Joe Cole (Anelka 91), Ballack, Makelele, Lampard (Ševtšenko 119), Kalou (Malouda 70), Drogba.
Subs ei kasutata: Cudicini, Obi, Alex, Belletti.

Eesmärgid: Drogba 33, pliiats Lampard 98, Drogba 105.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel (Hyypia 22), Riise, Kuyt, Alonso, Mascherano, Benayoun (Pennant 78), Gerrard, Torres (Babel 99).

Subs ei kasutata: Itandje, Finnan, Crouch, Lucas.

Eesmärgid: Torres 64, Paabel 117

Broneeritud: Alonso, Arbeloa.

Att: 38 900

Ref: Roberto Rosetti (Itaalia).

Esimene poolaeg oli pingeline afäär, nagu võis oodata, kui kaks jalgpalligigandi vastamisi nii kõrgete panustega. Varem mängisid Chelsea omanduses ja kuigi Liverpool edasi tõusis, kaitsesid nad hästi ja sügavalt, teades, et praeguse etapi värava löömine on kulukas.

Kui Chelsea mängis ise mängu, hakkasid nad vasturünnakul Liverpooli püüdma ja lõid 33. minutil kõigepealt värava. Frank Lampard suutis suurepärase läbisöödu, mille Arbeloa nurjas. Salomon Kalou leidis end kosmosest. Kui ta oli suluseisus, siis kohtunikuassistent seda ei näinud ja ta tulistas tuliselt, Liverpooli väravavahi Pepe Reinaga vastaseks, kuid Didier Drogba rivistas palli koju.

Liverpool üritas mängu tagasi jõuda, kuid Chelsea kaitse oli kindel ning nad kandisid alati vasturünnaku ohtu ja Liverpool olid närvilised. Nad teadsid, et peavad lööma, kuid eesmärk ei realiseerunud enne poolaega. Poolajaks oli Chelsea 1-0 ja neil oli finaalis üks jalg.

Liverpool tuli teisel poolajal veelgi sihikindlamalt välja ja hakkas Chelsea poole minema. Teine poolaeg polnud mõlemale poolele vähe tõenäoline. 64. minutil pääses Yossi Benayoun Didier Drogba ja Salomon Kalou paremast küljest ning viis vastaste väravasse Fernando Torressi, kes kontrollis jahedalt palli võrdsesse võrku ja lõi selle võrdselt.
Chelsea 1-1 Liverpool

Chelsea vallandati tagasi tegutsemiseks, arvates, et mäng on võidetud, ja nüüd, kui oodata on lisaaega, lükkasid nad end üha enam ja edasi. Liverpool pidi kaitsma resoluutselt.
15. minutil suutis Michael Essien hiilgava soolo joosta paremal äärel, niristas mitu kaitsjat karistusalasse, kuid lõi küljevõrku.

Benayoun asemele tuli Jermaine Pennant. Kas ta suudaks pakkuda parempoolset tempot ja ohtlikke riste, mida Liverpoolil oli vaja Chelsea kaitse avamiseks?

See ei läinud nii lihtsaks. Kumbki pool ei suutnud ummikseisu murda ja FULL-TIME vile tuli Chelsea 1-1 Liverpoolis tasakaalustatud tulemustega (agg 2-2). Lisaaeg oli, kuna me kõik teadsime, et see tuleb. See oli selline poolfinaal.

Lisaaja esimesel poolel, kui Chelsea edasi lükkas, oli uskumatu draama, kui Michael Essien arvab, et ta on võiduvärava löönud, ta tähistab mängu ja kohtunike assistent oli lipanud kolm Chelsea mängijat kõrvale. See ei lähe arvesse!

Vaid minut hiljem antakse Chelseale karistus, kui Sami Hyypia komistab Michael Ballacki, siin ei saa vaidlusi olla, see oli selgelt viga! Astuge edasi Frank Lampard.

98. minutil näitab Frank Lampard hämmastavat kaastunnet, et täpikesega lüüa. See on emotsionaalne hetk, kui ta jookseb nurgalipu juurde, kus ta põlvib ja suudleb oma musta käepaela. Ta on silmanähtavalt pisar, eesmärk on sobiv austusavaldus oma hiljuti lahkunud emale, kui ta keskringi tagasi jookseb, osutab ta rahvamassis oma isa Frank Seniorile. Chelsea 2-1 Liverpool (agg 3-2)

Fernando Torresit asendab Ryan Babel ja Benitezi taktika kohta tõstatatakse küsimusi. Kas Torres sai vigastada? Selles etapis oli ebakindel, võisime ainult oletada. Babel tegutseb peaaegu kohe, kui tema elektritempo viib ta karistusalasse ja langeb karistuseks - kuid see oli õigustatud probleem.

Möödus 105 minutit, vaid veel 10 minutit finaalist, jõudis Nicolas Anelka sellejoonele joone alla ja lõikas selle Didier Drogba jaoks tagasi, et leida lähedal asuva posti tagant võrk. Selles etapis peate uskuma, et Liverpooli jaoks on mäng lõppenud, kuid Liverpoolil on maine, et ta just seda tegi.
Chelsea 3-1 Liverpool (agg 4-2)

3 minutit pärast lõppu oli Ryan Babel suurejooneline pikamaajooks. Liverpooli fännid küsisid endalt: "Kas see on ikka võimalik?" Teisel vaatusel oleks Cech selle ehk päästnud. Babel oli 30 jardi kaugusel ja Chelsea väravavaht lasi sellel libiseda läbi sõrmede ja ülanurka. See tähendas, et kui Liverpool uuesti lööb, on nad võõrsil väravate reegli tõttu peaaegu kindlasti finaalis.

See ei tohtinud olla, aga Chelsea pidas absoluutselt põneva kohtumise võidu nimel

Chelsea 3-2 Liverpool (agg 4-3)

Lõpuvile Chelsea võitis 3-2 (kokkuvõttes 4-3).

Chelsea mängib Manchester Unitedi Meistrite liiga finaalis Moskvas 21. mail 2008. aastal

Video Juhiseid: UEFA naiste Meistrite liiga: Liège'i Standard - Riia Jalgpallikool 8:0 (25.08.2017) (Mai 2024).