Areeni jalgpall on tagasi!
Fännisõbralik Arena Football on tagasi! Enne oma üheaastast vaheaega oli jalgpalliliiga Arena (AFL) seotud NFL-iga, muutes selle mängumeesteks mängijatele, kes loodavad NFL-i luua üle 20 aasta. Mõelge Super Bowli QB Kurt Warnerile ja endisele Pittsburghi Steelersi QB Tommy Maddoxile. Algsel Arena Jalgpalliliigal oli ka arendamisharu, af2. Liigal olid kõrge profiiliga omanikud, nagu John Elway ja Jon Bon Jovi, kuid nad ei suutnud majandussurutise ajal elujõuliseks jääda.

Arena Jalgpalli uus kordamine sai võimalikuks, kui Arena Football 1 ostis pankrotimenetluses vanad AFL-i varad. Varad hõlmasid meeskondade nimesid, logosid, videoid, filme, plaate ja muid seotud esemeid, kokku umbes 6 miljonit dollarit. Uuel Arena Football 1 võistkonnal on nii vana AFLi kui ka af2 meeskonnad. On tähelepanuväärne, et kuigi Dallas on uues liigas esindatud, saab meeskonna hüüdnimi Vigilantes, mitte Desperados. Dallas Cowboysi omanik Jerry Jones, kellele kuulus ka AFL-i osalus Dallas Desperados, suutis peatada Arena Football 1 varade võõrandamise ajal Desperadose nime nõudmise.

Arena Football 1 mänge edastatakse reedel otseülekande ajal otseülekandena NFL-i võrgus, eesmärgiga säilitada vaatajaskond ja laiendada kaubamärki. Kõik meeskonnad kuuluvad Arena Football 1-le, mängijad ja treenerid on liiga töötajad. Asutamismäng mängiti 2. aprillil Chicago Rush ja Iowa Barnstormersi vahel. Chicago võitis 61-43.

Areeni jalgpall on kiire tempo ja suure punktisummaga mäng, mida mängitakse siseväljakul, mis on poole NFL-i väljaku suurune. On mitmeid reegleid, mis muudavad Arena Football 1 NFL-ist erinevaks:

Nimekirjas on 20 aktiivset mängijat, lisaks neli (4) passiivset mängijat. Mängijad võivad mängida nii rünnakul kui ka kaitsel. Mäng on jagatud neljaks (4) 15-minutiliseks veerandiks. Vajadusel on ületunnitöö kestus 15 minutit.

Väljak on vaid 50 jard pikk, otsatsoon 8 jard lai. Väljak koosneb kunstmurust ja on ümbritsetud polstriga. Väravapostid on kitsama kõrgema risttalaga. Samuti on olemas "tagasilöögivõrgud", kus pall saab tagasi põrgata ja mänguväljale tagasi minna.

Kui meeskond on solvunud, on väljakul kaheksa (8) mängijat ja neli (4) mängijat on platsil. Vastuvõtja hakkab jooksma sageli tagaveerandi tagant ja jookseb täiskiirusel edasi, kui pall klõpsatakse. Seaduslik saak toimub siis, kui ründaval mängijal on mängualal üks (1) jalg sissepoole. Kui veerandründaja viskab ette söödu ja see põrkub tagasi palli võrku, jätkab pall mängu, kuni see puutub vastu maad. Punkti ei lubata, seega neljandal maapinnal võib õigusrikkumine minna esimesena alla, eesmärgi saavutamiseks või maandumiseks. Kaitses on ka kaheksa (8) mängijat, kolme (3) linlasega.

Hindamine võib toimuda mitmel viisil. Puutepunkt on väärt kuus (6) punkti. Pärast puudutamist on ühe (1) punkti väärtuses lisapunkti teisendus (kus kicker kasutab tee). Teise võimalusena on kahe (2) punkti väärt ümberjooksu, läbisõidu või languse tulemus. Kui süütegu ei õnnestu teisendada ja kaitse tagastab teisenduse, antakse kaitsmisele kaks (2) punkti. Väravavärav on väärt kolme (3) punkti, kui kicker kasutab tee, või nelja (4) punkti, kui kicker kukub. Ohutus on väärt kahte (2) punkti.

Löögid toimuvad väravajoonelt. Kui avalöök väljub puutumatutest piiridest, paigutatakse pall kas kohta, kus pall läks piirest välja, või 20 jardi joonele, olenevalt sellest, kumb koht on rikkumisest kõige rohkem kasu.

Mängu parim osa on see, et mõnel õnnelikul fännil on võimalus näha tegevust lähedalt ja isikupäraselt, sest istmeid põllult eraldab ainult polster. Kui pall juhtub nii, et see läheb alustesse, hoiab ventilaator palli.

Arena Football 1 koosneb 15 meeskonnast ja on jagatud Ameerika konverentsiks ja Põhja konverentsiks. Iga meeskond mängib 16 mänguplaani, et saada võimalus Arena Bowli meistriks. Siin on nimekiri meeskondadest ja nende koosseisust konverentside / osakondade vahel: